top of page

Özgeçmiş İnceleme Hizmetimizde Nelere Bakıyoruz?

İşe alımcıların ve yöneticilerin bir özgeçmişte nelere dikkat ettiğini belirledik ve birkaç başlıkta bunları topladık. Sen de eğer bizden hizmet almadıysan, nasıl bir inceleme beklemen gerektiğini anlatalım.

Resume folder-cuate.png
Profile data-bro.png

Görsel Sunum ve Yapı

Publish article-bro.png

CV Yazımı

All the data-cuate.png

Dijital Okunurluk

Software integration-bro.png

CV Tarama

Görsl Sunum ve Yapı
Profile data-bro.png

Profesyonel olarak yapılan her iş aslında bir satıştır çünkü her zaman önce kendini pazarlarsın. Klişe bir söz olabilir fakat doğru. Özgeçmişin kendini anlattığın bir el ilanı. İlanların nasıl göründükleri çok önemlidir. 

Biz de CV'ne bakıp sana ve çalıştığın -veya çalışmayı istediğin- sektöre özel tasarım tavsiyeleri veriyoruz. Aynı zamanda yine tamamen sana özel olarak bir özgeçmişi standartlar içinde kalarak nasıl özelleştirebiliriz bunu gösteriyoruz. Her parmak birbirine benzese de izleri benzersizdir, böyle düşünebilirsin.

1. Görsel Sunum ve Yapı

CV Yazmı
Publish article-bro.png

2. CV Yazımı

İşe alımcılar pek çok pozisyon için günde yüzlerce özgeçmiş görüp incelemek zorunda olabilirler. Sadece işe alımcılar değil, teknik uzmanlar ve yöneticiler de özgeçmişleri filtrelemek için çalışırlar. Böylesine sıkışık bir takvimde onların gözüne takılan kritik noktaları söylüyoruz ve kullandığın ifadeleri sektöre ve iş hayatına özel ifadelerle değiştirebilmen için sana yol gösteriyoruz. 

Onlarca, yüzlerce bazen de binlerce kişiyle yarıştığın pozisyonlarda fark yaratman, LinkedIn gibi platformlardaki arama sonuçlarında öne çıkman için nasıl ifadeler kullanmalısın bunu anlatıyoruz.

Dijital Okunurluk
All the data-cuate.png

3. Dijital Okunurluk

Kağıt özgeçmişlerin devri bitti. Artık her şey bunu okuduğun platformların üzerinde. Hal böyle olunca özgeçmişinin dijital okunurluğu da önem arz ediyor. Nasıl CV'mizi buruşuk bir kağıtta vermek istemezsek, çok yüksek boyuta sahip hantal yapıda, karşıya yüklendiğinde bozulan veya standart dışı formatlarda da özgeçmişimiz olsun istemeyiz.

Sana gönderdiğimiz incelemenin içinde özgeçmişinin boyutu, formatı ve eğer karşıya yüklerken sorun yaratabilecek bir yapıdaysa bunları nasıl çözebileceğine dair öneriler de yer alıyor.

CV Tarama
Software integration-bro.png

4. Tarama

Şirketlerin çok büyük çoğunluğu artık başvuran takip sistemi denen bulut tabanlı uygulamalar kullanıyor. Bazıları bu yazılımları kendi üretiyor bazıları ise dışarıdan satın alıyor. Fakat hepsinin ortak özelliği, bulut tabanlı olmaları ve özgeçmişinde bulunan tüm bilgileri çözümleyerek bilgileri kendilerine entegre etmeleri. Bu hem binlerce özgeçmişi filtrelemeyi sağlayan bir çözüm, hem süreç takibini kolaylaştıran bir araç hem de kişisel verilerin korunması için etkili bir yöntem. Biz de özgeçmişini Türkiye'de ve dünyada çok popüler olan yazılımlardan birine yükleyip performansını test ediyoruz. Platformların hangi bilgilerini tanıyıp hangilerini tanıyamadığını sebepleriyle gösteriyoruz.

Experts-pana.png

5. Kariyer Tavsiyeleri

Bazen sınırların dışına çıkmayı seviyoruz. Eğer henüz öğrenci veya yeni mezunlar görürsek onlara sektörle ilgili kariyer tavsiyeleri verdiğimiz de oluyor fakat bu standart bir uygulama değil. Profesyonel hayata yeni atılacaklara karşılarında hangi seçenekler olduğunu göstermek istiyoruz o kadar.

Belki de onun bilmeyip bizim bildiğimiz bir alan vardır diye ne olur ne olmaz kapsamlı bir şekilde birkaç cümlemizi de bu alana ayırıyoruz. 

bottom of page